Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

  • EPT1
  • EPT2
  • EPT3
  • EPT4
  • EPT5
  • EPT6
Smaller Default Larger

Centra Badawczo-Rozwojowe

W zasobach Elbląskiego Parku Technologicznego działa 5 laboratoriów, wchodzących w skład czterech CENTRÓW BADAWCZO-ROZWOJOWYCH.

 

1. Centrum Jakości Środowiska

Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych
Laboratorium to świadczy usługi w zakresie badań: żywności, wód, ścieków, osadów ściekowych, gleby oraz hałasu.
Zakres badań wykonywanych przez laboratorium systematycznie się rozszerza. Wysokiej jakości aparatura analityczna – m.in. chromatograf gazowy, chromatograf jonowy, spektrometr masowy z plazmą wzbudzoną indukcyjnie pozwala wykwalifikowanemu personelowi oznaczyć między innymi: parametry fizykochemiczne, metale, jony oraz związki organiczne. W ostatnim czasie rozszerzyliśmy zakres badań wykonywanych przez LZAŚ o kannabinoidy między innymi CBD i THC w suplementach diety pochodzących z konopi włóknistych (Cannabis sativa).


Oferta LZAŚ skierowana jest zarówno dla przedsiębiorców i instytucji, jak i osób prywatnych. Ponadto laboratorium organizuje specjalistyczne kursy i szkolenia, a także pokazy o charakterze edukacyjnym.
Laboratorium posiada akredytacje Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 1546 na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, w zakresie badań chemicznych i właściwości fizycznych próbek środowiskowych, wody, wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wody na pływalniach, ścieków, osadów ściekowych i gleby.

ZAKRES AKREDYTACJI

BR

 

Laboratorium Badań Środowiska Pracy i Emisji

Laboratorium wykonuje badania czynników szkodliwych występujących w środowisku pracy, zanieczyszczeń wprowadzonych do środowiska pod wpływem działalności człowieka oraz badania chemiczne metodami klasycznymi.

Badania objęte ofertą laboratorium są wykonywane za pośrednictwem firmy ENVI-CHEM Sp. z o.o., która posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 975 na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, na zakres badań chemicznych, analityki chemicznej, badań dotyczących inżynierii środowiska (środowiskowe i klimatyczne), badań właściwości fizycznych, próbek środowiskowych, powietrza, woda, gleby, odpadów, osadów i ścieków jak również pobierania próbek.

 2. Centrum Metaloznawstwa

Laboratorium świadczy usługi w zakresie badań materiałowych i wzorcowań przyrządów pomiarowych dla przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki przemysłowej, a w szczególności dla firm zajmujących się produkcją wyrobów z metali i eksploatujących wyroby z metali.

Badania objęte ofertą laboratorium są wykonywane za pośrednictwem firmy METROTEST Sp. z o.o., która posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 099 oraz AP005 na zgodność normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących” na zakres badań chemicznych, analityki chemicznej, badań mechanicznych, badań metalograficznych oraz badań właściwości fizycznych wyrobów i materiały konstrukcyjnych - w tym metali i kompozytów jak również w zakresie wzorcowania długości, kąta, geometrii powierzchni, napięcia, prądu (DC, AC), rezystancji (DC), elektrycznej symulacja wielkości fizycznych, siły, momentu siły oraz termometrii elektrycznej.

 4. Centrum Transferu Technologii Informatycznych
Laboratorium ma możliwość świadczenia usług w ramach tworzenia i wdrażania oprogramowania użytkowego i systemów bazodanowych, szybkiego prototypowania przy pomocy urządzeń specjalistycznych (wydruk 3D) i systemów CAD/CAM, grafiki komputerowej, multimediów oraz teleinformatyki.

 5. Centrum Technologii Drewna i Mebli
Laboratorium ma możliwość badania mebli oraz akcesoriów meblowych w komorze klimatycznej, komorze starzeniowej oraz na maszynie wytrzymałościowej. Przy wykorzystaniu urządzeń pomiarowych istnieje możliwość informatyzacji procesów produkcyjnych w firmach branży meblowej..

  

OFERTA WYPOŻYCZENIA INFRASTRUKTURY BADAWCZEJ W:

CENTRUM JAKOŚCI ŚRODOWISKA

CENTRUM METALOZNAWSTWA

CENTRUM TECHNOLOGII DREWNA I MEBLI

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH

REGULAMIN - INFRASTRUKTURA BADAWCZA DO WYPOŻYCZENIA

 

 

Zapytania dotyczące wykonywanych badań prosimy kierować do:
Działu Badań i Rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego 
Kierownik
dr inż. Wojciech Chwiałkowski
tel.: +48 55 237 47 64
e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej