Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

 • EPT1
 • EPT2
 • EPT3
 • EPT4
 • EPT5
 • EPT6
Smaller Default Larger

EPT

Elbląski Park Technologiczny (EPT) to 67,7 ha terenów inwestycyjnych znajdujących się w północnej części miasta na obszarze Modrzewiny, będącej jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Elbląga. Park jest pomostem pomiędzy nauką a gospodarką, miejscem, w którym następuje koncentracja podmiotów obu wspomnianych sfer umożliwiająca dynamiczny rozwój współpracy pomiędzy nimi. Obszar Parku podzielony jest na 6 subparków, w których lokowane są zróżnicowane moduły technologiczne z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą.

Podstawowym zadaniem EPT jest stworzenie sprzyjających warunków do podejmowania działalności gospodarczej, inwestycyjnej i badawczej. Nowoczesny kompleks technologiczny zapewnia przedsiębiorcom możliwość dzierżawy wolnych obszarów i powierzchni biurowych, a także korzystania z infrastruktury oraz profesjonalnych usług doradczych, transfer technologii oraz pomoc w pozyskaniu środków finansowych, w tym funduszy unijnych.

Centrum Biznesu, Rozwoju i Innowacji
Sercem EPT jest budynek Centrum Biznesu, Rozwoju i Innowacji liczący około 6000 m2. Miejsce to stwarza sprzyjające warunki rozwoju innowacyjnego biznesu, w którym przedsiębiorca planujący uruchomić nowe rozwiązania technologiczne w swojej firmie, otrzyma pomoc i wsparcie w całym procesie wdrażania. To właśnie tutaj mieścić się będą Centra Badawczo – Rozwojowe świadczące usługi na rzecz przedsiębiorców:

 • Centrum Mataloznawstwa,
 • Centrum Jakości Środowiska,
 • Laboratorium Badań Środowiska Pracy i Emisji,
 • Centrum Transferu Technologii Informatycznych,
 • Centrum Technologii Drewna i Mebli.

Celem EPT jest: 

poprawa warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej poprzez rozwój i dyfuzję przedsięwzięć innowacyjnych. Podniesienie potencjału regionu w sferze innowacji, poprzez wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem badawczo-rozwojowym a gospodarką, doprowadzi do podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstw działających na lokalnym i regionalnym rynku.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Zaletą Parku zachęcającą przedsiębiorców do inwestowania właśnie tutaj jest fakt, że prawie 30 ha Elbląskiego Parku Technologicznego znalazło się w granicach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Elbląska podstrefa częściowo zajmuje tereny leżące nad rzeką Elbląg, w pobliżu portu. Dogodne położenie pod względem komunikacyjnym umożliwia transport zarówno drogą lądową, jak i wodną. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje system ulg podatkowych dla inwestorów. Są to ulgi od poniesionych nakładów inwestycyjnych lub kosztów zatrudnienia pracowników na terenie strefy. Zależnie od wielkości firmy jest to 50,60 lub 70 procent. Tereny strefy przeznaczone są pod nową zabudowę. Oferowane na sprzedaż lub w dzierżawę nieruchomości dostosowane są do indywidualnych preferencji inwestora.

Regulamin korzystania z obiektu

Regulamin użytkowników i pomocy de minimis

Strategia Elbląskiego Parku TechnologicznegoFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP


BGK

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej